Haber

6’lı masada kriz nasıl aşıldı? Davutoğlu’ndan Türkiye’nin konuştuğu 3 günle ilgili ilginç açıklama: Kriz faydalı oldu

Geçtiğimiz Cuma günü DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener kamera karşısına geçerek 6 Masa Lideri ile anlaşmaya varamadıklarını açıkladı. Akşener, liderlerin cumhurbaşkanı adayı olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ortak karar aldıklarını ancak kabul edemediklerini açıkladı.

KRİZ 3 GÜN SONRA AŞILDI

Türkiye gündemi bir anda sarsılırken, muhalefet partileri arasında da görüşme trafiği başladı. 3. günün sonunda Pazartesi günü Akşener diğer başkanlarla masada barıştı ve 6 masalı görüşme gerçekleştirildi. Görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen liderler, cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adını açıkladı.

“BAZEN KRİZLER FAYDALI OLUR”

Bu gelişmelerin ardından bugün canlı yayına katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin merak ettiği süreçten bahsetti. Davutoğlu, “Evet krizler oldu, siyasette bazen krizler fayda sağlıyor. Bu kriz de fayda sağladı. Kriz olmazsa bir aktör hakimdir. Çözülürse o kriz öldürmeyen darbeyi güçlendirir. Bu nedenle Sayın Akşener’in toplantıya gelmesi değerliydi. Katılımı bile iklimi değiştirdi.” dedi.

“AKŞENER BENİM ELBİSEM”

Davutoğlu, Akşener hakkında şunları söyledi: “Bu 6’lı masanın oluşumu çok eskilere dayanıyor. Önce Akşener Bey önemli bir mücadele verdi. Türkiye’nin belki de en katı disipline sahip olan MHP içinde büyük bir çaba sarf etti. .Hatırlıyoruz.DÜZGÜN Partisi’ni kurarak bir başarı hikayesi yaratmıştı.Artık bu fedakarlıkların taçlandırılması gerekiyor.Akşener Bey’in dün geceki açıklamaları bence bu süreçteki en değerli şeylerden biri oldu.Akşam aradım tebrik ettim. , ve teşekkür etti.Yakın bir ilişkimiz var.Aşağılıklı bir iftiraya maruz kaldığında yanındayım.Gelini benim akrabam yani dün sayılırız.Öncelikle biz arkadaşız. .Akşener açık açık oynuyor net konuşuyor.Akşener bey de toplumdaki genel durumdan muzdaribim, bunu hissettim.”

derelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu