Haber

Aydın’ın Buharkent ilçesinde tırmanma yarışı yapılacak

Aydın’ın Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, hafta sonu ilçede yapılacak tırmanma yarışına tüm yarış severleri davet etti.

Aydın’ın Buharkent ilçesi, Türkiye Tırmanma Şampiyonası 4. ayağına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Buharkent Belediyesi’nin katkıları ve sponsorların desteğiyle gerçekleştirilecek olan Buharkent Tırmanma Yarışı, 5 kategoride 45 sporcunun katılımıyla 29-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

29 Temmuz Cumartesi günü saat 16.00’da Buharkent Belediyesi önünde sembolik startla başlayacak yarış, 30 Temmuz Pazar günü saat 11.00’de Kayaburnu-Ericek kavşağında başlayıp Muratdağı GES Santrali’nde sona erecek. 7,59 km. Uzun parkurda çift çıkışlı olarak koşulacak yarışın ödül töreni saat 15.30’da Buharkent Belediyesi önünde yapılacak.

“Yarış tutkunu herkesi bekliyoruz”

Tüm yarış severleri Türkiye’nin ünlü pilotlarının kupa için mücadele edeceği olağanüstü heyecana ortak olmaya ilçeye davet eden Önder Erol, “Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 4. yarışı geliyor. 2023 Buharkent Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen Tırmanma Yarışı da belediyemiz tarafından gerçekleştirilecektir.Şirketimizin katkılarıyla ilçemizde 3.kez gerçekleştirilecektir.Oto sporları tutkunları ve adrenalin sevenler bu fırsatı kaçırmamalı. unutulmaz bir yarış deneyimi yaşamak için.” – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu