Teknoloji

Bakan Bolat: Türkiye E-İhracat Platformunu hayata geçireceğiz

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, bu yıl ilk kez düzenlenen ve 3 gün sürecek E-İhracat Tepesi’nde konuştu.

Bakan Bolat konuşmasında şunları kaydetti:

İhracatçılarımızın B2B satış modelinin yanı sıra B2C modelini de aktif olarak kullanmalarının değerli olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla klasik ihracat güçlendirmelerini revize ederek e-ihracata özel yeni güçlendirme modelleri tasarladık.“E-İHRACAT DESTEKLERİ REHBERİNİ YAYINLADIK”

Promosyon ve hızlı teslimat konularını dikkate alarak ülkeye özel koşullara göre farklılaştırılmış destek sistemleri oluşturduk. Hiç ihracat yapmayan KOBİ’lerimizin bile ürünlerini yurt dışına taşımasını sağlayacak birçok destek modelini hayata geçirdik. Biz sadece bu destekleri tasarlamadık. Eklerin anlaşılabilmesi ve aktif bir şekilde kullanılabilmesi için oldukça detaylı bir ‘E-İhracat Destek Kılavuzu’ yayınladık.

Uzak Ülkeler Stratejisi kapsamında Bakanlığımızın belirlediği 18 hedef ülkenin tamamını kapsayan toplam 25 ülke için ‘Hedef E-İhracat Pazarları Raporu’nu yayınladık. Firmalarımıza özellikle bu rehberden faydalanmalarını tavsiye ediyorum.

Türkiye E-İHRACAT PLATFORMU’NDAN MÜJDE

Bugün ihracatçılarımızı dijital ortama taşıyacak ve yeni nesil teknolojileri kullanacak milli B2B platformunu TİM ve TOBB ile birlikte hayata geçireceğimiz Türkiye E-ihracat Platformu ile hayata geçireceğimizin müjdesini vermek istiyorum. önemli projelerimizden biri.

Bu konuda yapılacak fizibilite çalışmaları sonucunda Türk Yüzyılına uygun bir platformu ihracatçılarımızın hizmetine sunmayı ve ticaretlerini dijital ekonomiye uygun yapılandırmalarına destek olmayı hedefliyoruz.

Bu süreçte ekosistem içerisinde e-ihracat farkındalığını, bilgi birikimini ve sinerjiyi artırmayı amaçlayan bu ve benzeri daha büyük etkinliklerin yanı sıra; Ayrıca e-ihracatın adım adım anlatıldığı, akıllı e-ihracat robotu ile doğru e-ihracat pazarı ve doğru ürün tespitiyle rakip analizi yapacak yapay zeka tabanlı bilgi platformunu da 2024 yılında hayata geçireceğiz.

KAYNAK: TRT HABER

izmitajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu