Haber

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden ana sayaç atılımı

DİYARBAKIR (İGFA) -Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kentte ikamet eden vatandaşların içme suyu kullanımında haklarının korunması amacıyla kayıp ve kaçaklara karşı çalışmalarını sürdürüyor.

DİSKİ grupları yeşil alan, yangın hidrantı, şamandıra, sığınak, yüzme havuzu ve depo, toplu konut alanları, toplu konut alanları, alışveriş alanları, pasajlar, pazar yerleri, rekreasyon alanları ve birden fazla abonesi olan kompleks yapıların bulunduğu sitelere ana sayaç montajı yapmaktadır.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ana sayaç kullanımının içme suyunun korunması açısından önemli olduğunu belirtti.

Tutşi, şunları kaydetti: “Ana sayaçların montajı ile şebeke suyunun sondaj ve yeraltı suyuna karışması, saha veya parsel içerisinde tank sızıntılarının ve kırık boruların tespiti ve sızıntıların önlenmesi sağlanmaktadır. Bu sayede kaybolan sular Diyarbakır halkına iade ediliyor. Uygulama ile sitelerde tüketilen su miktarı, tahakkuk oranları ve sitede meydana gelen fiziksel sızıntılar hızlı bir şekilde tespit edilebilmektedir. “Ana sayaç kullanımı, kayıp ve kaçak su kullanımının önüne geçtiği gibi, suyun daha verimli kullanılmasını ve abonelerin su faturalarını adil bir şekilde ödemelerini de sağlıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu